مصیبت سید و سالار شهیدان

مصیبت سید و سالار شهیدان

چند روزی بیشتر به محرم باقی نمانده است و شهر کاخک عزاپوش مصیبت سید و سالار شهیدان می‌شود.

مردم و زائران حسینی با سیاه پوش کردن شهر کاخک و راه‌اندازی خیمه‌ِگاه‌های حسینی و علم‌ها در کوچه و خیابان های شهر به استقبال ماه محرم رفتند.

به گزارش کاخک دات آی آر، با نزدیک شدن به ماه محرم‏ الحرام و ایام عزاداری سیدالشهدا (ع)، شهر مقدس کاخک آماده برپایی هرچه باشکوه‏تر مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان می‏‌شود.

همه ساله مراسم عزاداری در کاخک توسط هیئات مختلف در مساجد ،حسینیه ها و تکایا برپا شده و در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی نیز تمامی هیئات سطح شهر دست وحدت را فشرده و در قالب هیئت های سینه زنی ، زنجیرزنی و اَعراب با شکوه و وحدت خاصی از مقابل مسجد ابوالفضلی  این شهر و پس از گذر از سطح شهر ،برای عرض تسلیت به خدمت امامزاده محمد عابد (ع) مشرف می شوند.ناگفته نماند که می توان انواع مختلفی از ابراز ارادت هیئات مذهبی شهرها و روستاهای اطراف را که برای عرض تسلیت که بارگاه منور امامزاده (ع) آمده اند،را  دید.

 

 

64848374433655846592

 

139109081503

14149739460810958090

20980552099346373867

اشتباه نخواهد بود اگر بگوییم پس از زنجان،کاخک را می توان دومین شهری نامید که همچنان وحدت بین تمامی هیئات آن موج می زند ؛درحالی که در اکثر شهرها می توان برای هر کوچه و خیابانی هیئتی دید.

باران شدید هم نتوانست مانع تجمع عظیم عزاداران فاطمی شهر کاخک شود.

باران شدید هم نتوانست مانع تجمع عظیم عزاداران فاطمی شهر کاخک شود.

طبق اعلام قبلی صبح امروز پنج شنبه ،14 فروردین ماه 1393 ساعت 10 صبح هیئات سینه زنی و زنجیر زنی شهر مقدس کاخک از جلوی مسجد جامع و مصلی ولی عصر (عج)برای پابوسی و عرض تسلیت راهی بارگاه منور امامزاده سید محمد عابد شدند.

این در حالی بود که حتی باران شدید هم نتوانست جلودار این اجتماع عظیم مردمی باشد.

fatemiyeh-1393

در بین مسیر هم از عاشقان حضرت فاطمه زهرا (س)پذیرایی بعمل آمد. پس از ورود عزاداران به صحن امامزاده زائرین نیز هیئات را همراهی کرده و همه دست در دست هم مراسم با شکوهی را خلق کردند.

همزمان با اجرای مراسم پایانی هیئت زنجیر زنی در ضلع جنوبی بارگاه و شدت ریزش باران رحمت ادامه مراسم در شبستان امامزاده پیگیری شد.

شایان ذکر است شام غریبان امشب هم(در صورت مساعد بودن هوا پس از راهپیمایی بسمت بارگاه امامزاده لازم التعظیم) با حضور سخنرانان و مداحان اعزامی از آستان قدس رضوی برگزار خواهد شد.